O nás

"Již několik let jsou mé prázdniny především o táborech s dětmi, nebo o čase stráveném na naší malé rodinné farmě. Miluji obojí! Rok od roku si však více uvědomuji a všímám, že tábory, na které jezdím, jsou především komerční záležitostí, děti se zde každým rokem střídají, tráví s námi málo času a jsou zaměřené především sami na sebe. Slova jako spolupráce, komunikace, pomáhání mladším často v jejich slovnících pozbývají významu, nemluvě o tom, že se často setkáváme s tím, že z tábora se stává spíše pětidenní hlídání než prázdninový zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat. Když jsem se nad tím jednou zamyslela hlouběji, tak jsem si uvědomila, že tohle vlastně dělat nechci. Chci se pokusit dětem něco předat z toho, co umím, chci jim dát možnost vyzkoušet si věci, které běžně nedělají, chci je nechat se umazat, zašpinit a dělat věci, na které budou ještě dlouho vzpomínat. A zde se zrodila myšlenka toho, jak spojit dvě činnosti, které mě baví a vykonávat je společně. K tomu se přidala parta skvělých lidí, bez kterých by to nebylo realizovatelné a dnes se pokoušíme o něco víc než jen tábor. Snažíme se dětem ukázat, čeho všeho mohou dosáhnout, když si budou navzájem pomáhat a vážit si svého okolí."

Kačka

Jak fungujeme

Náš tábor se snažíme koncipovat tím způsobem, aby nás děti braly spíše jako rovnocenné kamarády než nadřízené, kteří jim rozkazují. Snažíme se přirozenou cestou vytvářet prostředí, ve kterém se navzájem respektujeme, pomáháme si a jsme vůči sobě otevření.

Děti jsou během našeho společného týdne rozřazené do skupinek, ve kterých plní úkoly v rámci celotáborové hry. Skupinky jsou rozdělené tak, aby se v každé nacházeli kluci i holky různého věku. Nemusí se však bát, že by v těchto skupinkách trávili veškerý čas, u jiných aktivit zase uzpůsobujeme skupiny podle věku, právě kvůli složitějším a jednodušším činnostem (aby se "velcí" nenudili a "menší" rozuměli).

Nedílnou součástí našeho tábora je především zábava v podobě poznávání okolí a hraní různých her. Společně sjíždíme Jizeru na raftech, chodíme na koupaliště, navštěvujeme památky, například zříceninu hradu Frýdštejn, děláme táborák. Mezi jednu z oblíbených aktivit patří výtvarný workshop v podobě stavění ptačích budek, šití levandulových pytlíčků, výroby náramků.

Jelikož je na našem táboře malý počet dětí, můžeme se jim dostatečně a hlavně kolikrát individuálně věnovat a vyzkoušet si tak spoustu věcí, které nejsou ve větším kolektivu možné. Snažíme se vytvořit dětem vzpomínky, ke kterým se budou rády vracet a předat jim zkušenosti, ze kterých budou moct čerpat i po skončení našeho tábora.

VEDENÍ

Bc. Kateřina Necpalová

Kačka je dlouholetá vedoucí, která na tábory jezdí řadu let jako oddílová vedoucí, hlavní vedoucí a zdravotník. Působí také jako instruktorka na školách v přírodě, adaptačních a lyžařských kurzech. Aktuálně je především maminkou dvou dětí, ale také ještě studuje psychologii a pedagogigku. Ve volném čase se během studia věnovala zájmovým kroužkům pro děti v mateřských a základních školách, zejména výtvarné a taneční činnosti, ale také badmintonu a jiným sportům.

Na naše tábory jezdí také jako zdravotník zotavovacích akcí.


PhDr. Petr Česák, Ph.D.

Petr je učitelem na střední škole v Mostě, má vystudovanou FTVS na UK. Táborům se věnuje již řadu let, ať už zimním, letním, nebo těm v zahraničí. Nepokazí žádnou zábavu, je to sportovec tělem i duší a skvělý hudebník, který doprovází kytarou naše večery u táboráků. Ve svém volném čase se věnuje různým sportům jako třeba volejbalu, badmintonu nebo běhu. Nejvíce času však aktuálně tráví se svými dvěmi malými dětmi.

VEDOUCÍ

Hanka

Hanka je studentkou agrobiologie na ČZU, na tábory jezdí od svých čtyř let jako účastník, následně jako praktikantka a už několik let jako vedoucí. Na táborech se věnuje především těm nejmenším, kteří ji zbožňují a dokáží si tak častokrát svůj první tábor užít naplno bez většího stýskání. Věnuje se také práci instruktorky na školách v přírodě. Mezi její zájmy patří především malování, péče o zvířata a splavování řek, bez kterého si léto už ani neumí představit. Je velmi společenská, komunikativní a rozveselí každé dítko.


Kája

Kája je zejména naše velká umělecká duše, věnuje se hlavně výtvarným workshopům a kreativní stránce našeho týmu. Rovněž je studentkou agrobiologie na ČZU a mezi její velké zájmy patří příroda, koně, rybičky a malování. Je spravedlivá a děti ji mají moc rády, dokáže vyřešit každou hádku a nedorozumění tak, že se díky jejímu zásahu vztahy mezi dětmi utužují a nestávají se nepřátelské.

"Děti beru jako úžasná stvoření plné inspirace, otevřenosti a schopnosti nás dospělé stále učit."


Grimmák

Letos ho můžete potkat na Berounce.

Grimmák je studentem tělesné výchovy na UHK. Jako vedoucí jezdí na tábory a školy v přírodě třetím rokem. Žije sportem všech chutí a u táboráku ho najdete s kytarou v ruce a s úsměvem od ucha k uchu. Je velmi aktivní a nezkazí žádnou srandu.  


Dominik

V letošním roce se na něho mohou děti těšit v Českém ráji.

Dominik je studentem posledního ročníku oboru učitelství na Pedagogické fakultě UHK. Vedle přednáškových sálů na vysoké škole má své místo už i za katedrou, učí totiž na druhém stupni základní školy. Práce s dětmi ho inspiruje, proto s námi jede na tábor jako vedoucí. Baví ho vzdělávat děti a společně s nimi hledat cestu, kterou se pak každé z nich jednou vydá. Mezi jeho záliby patří čtení, hudba a cyklistika. Rád se také věnuje kresbě portrétů.


Anny

v letošním roce se na ní děti můžou těšit v Českém ráji.


Anny letos maturuje na střední pedagogické škole v Mostě. Má praxi s dětmi v mateřské škole, školní družině a speciálním zařízení. Ve volném čase se věnuje angličtině, kterou doučuje a jednou chce učit na SŠ. Ráda chodí do přírody, plavat a jezdí na bruslích. Umí hrát na piano, flétnu a učí se na kytaru. Anny už několik let pracuje v oblasti komunikace s lidmi a ráda připravuje aktivity pro děti. Je velmi kreativní a je pro každou srandu.


Magda

S Magdou si děti letos užijí spoustu zábavy v Českém ráji.


Studuje SZŠ obor zubního technika v Olomouci. Odmala se ve volném čase věnuje skautingu, kde je momentálně aktivní vedoucí dívčího oddílu světlušek. Baví ji práce s dětmi v kolektivu, jelikož se v dětech vidí a také k nim vzhlíží. Mimo skauting patří mezi její koníčky turistika, hra na kytaru a malování či jakákoli ruční práce.