Tábor pro rodiče s dětmi v Českém ráji

Základní informace

Tábor je určený pro rodiče s malými dětmi ve věku od 6 měsíců do 6 let (v případě sourozenců se lze domluvit).  Hlavní náplní tábora je poznávání okolí (Malá Skála, Frýdštejn, Vranov,...), pěší turistika, hraní nejrůznějších her, minifarma, aktivity na raftech na Jizeře, koupání v řece, táborák s kytarou a mnoho dalšího. Účast na programu je dobrovolná. 

Termín a volná kapacita

10. - 15. 8. 2024 -  1 rodina

(aktualizováno 30. 3. 2024)

Ubytování

Ubytování bude zajištěné v penzionu Jizera na Malé Skále, ve dvou, tří, čtyř a pěti lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici jsou vybavené kuchyňky s ledničkou i mrazákem. Vedle penzionu se nachází parkoviště.

Součástí penzionu je také malá zoo se zvířátky (kozy, lama, krávy, kůň, osel,...), do které je volný přístup. Dále se můžete těšit na venkovní bazén, sportovní hřiště, pískoviště, ohniště a spoustu zeleně, včetně nedalekého lesa. Ve vnitřních prostorách se nachází dvě společenské místnosti, bowlingové dráhy a bar.

www.penzion-malaskala.cz

Stravování

Stravování formou polopenze.

Jelikož plánujeme především poznávání okolí a nechceme se zbytečně s malými dětmi honit rychle sem a zase zpátky, rozhodli jsme se zvolit tuto formu stravování s tím, že obědy si každý zařídí dle vlastního uvážení. Určitě bude možnost oběda vždy během výletu, nebo na Malé Skále je také několik možností a v neposlední řadě budou k dispozici kuchyňky v penzionu.

Doprava

Doprava na tábor je vlastní. 

Adresa konání tábora je: Malá Skála 217, 468 22 Malá Skála

Zahájení a ukončení pobytu

Zahájení pobytu je v sobotu, příjezd v odpoledních hodinách, začínáme večeří. Končíme ve čtvrtek snídaní. Přesné časy budou upřesněny v informacích, které budou zaslány měsíc před konáním tábora.

Program

  • pěší turistika po okolí - Frýdštejn, Vranov, procházka podél řeky - bude přizpůsobeno věku dětí, které se přihlásí 
  • hry nejrůznějšího typu - v lese, na hřišti, v blízkém okolí penzionu 
  • rafty - zapůjčení raftů a vyzkoušení si aktivit nad jezem (klidná část řeky) -  nebudeme splouvat 
  • fáborkovaná - vyznačená cesta s úkoly, které budou děti plnit 
  • výtvarné dílničky - zdobení triček 
  • minidiskotéka - každý večer před večeří, pár dětských písniček 
  • sportovní aktivity
  • táborák s kytarou 

Program bude zcela dobrovolný, jeho přesný časový harmonogram bude upřesněn s ohledem na počasí a věk dětí. Starší děti se budou moct některých aktivit účastnit, po předchozí domluvě bez rodičů (ti si mohou užít čas pro sebe).

Cena

Podmínkou účasti je:

  • jedna dospělá osoba + jedno dítě 2+
  • nebo dvě dospělé osoby a jedno dítě (na věku nezáleží) 

Dospělá osoba - 6 590 Kč 

Dítě od 2 let - 4 790 Kč

Dítě do 2 let bez nároku na stravu a lůžko - 300 Kč (odměny, tričko, výtvarka) 

Cena zahrnuje - polopenzi, ubytování, program, odměny pro děti, lodě, trička, bowling (k dispozici po celou dobu pobytu), volně stažitelná fotodokumentace z pobytu, upomínkový předmět, výtvarné potřeby 

Cena nezahrnuje obědy, dětskou postýlku (lze půjčit za poplatek 300 Kč), případné vstupy na památky, které bude možné navštívit.

Přihláška na tábor v Českém ráji